Tiskový audit

Snižte své náklady na tisk

Většina firem tiskne své dokumenty desetinásobně dráž, než by mohla. Tisk jedné A4 se může pohybovat mezi 0,15 Kč za A4 až 3 Kč za A4. Snížíme Vaše náklady na tisk.

Neekonomické tiskárny

Víte, že drtivá většina firem používá tiskárny, které jsou velmi neekonomické, zastaralé, či nevhodné pro dané použití? Tiskový audit analyzuje veškeré tiskové zařízení.

Podrobná analýza spotřeby a nákladů

V rámci tiskového auditu získáte přehled o všech tiskárnách a kopírkách, nákladů na tisk a spotřební materiál. Vyčíslíme Vaše možné úspory a nastavíme správný směr.

 

Co je tiskový audit?

Tiskový audit je specializovaná služba zaměřená na zjištění stavu tiskáren, kopírek a nákladů na tisk. Díky tiskovému auditu zajistíme finanční optimalizaci v oblasti  tisku a spotřebního materiálu. Při tiskovém auditu se používá speciální software k analýze tisku, který hodnotí spotřeby tonerů a spotřebního materiálu, skutečnou vytíženost jednotlivých tiskáren. Následně probíhá vyhodnocení všech údajů a přináší celkový pohled na společnost z pohledu možných konkrétních finančních úspor na tiskové úlohy.

 

Proč provést tiskový audit?

office-1209640_1920Je několik důvodů proč provést tiskový audit. Tiskový audit poskytujeme našim zákazníkům zcela zdarma. Druhý důvod je, že můžeme pohlédnout na celkový provoz v oblasti tisku globálně a za přispění speciálního analytického software vyhodnotit celkové možnosti a nedostatky, na základě čehož můžete lépe plánovat. Dalším důvodem je možná optimalizace tisku a posledním a hlavním důvodem jsou úpory, které tiskový audit přináší. Díky provedení tiskového auditu můžeme našemu zákazníkovi ušetřit významné finanční prostředky.

Téměř každá kancelář má svou tiskárnu, my každou z nich  analyzujeme. Díky modernímu speciálnímu software jsme schopni realizovat taková opatření, která povedou k maximální úspoře.

Proč tisknout stránku za 2,- Kč, když můžete tisknout 10 x levněji?

V poslední době existuje na trhu celá řada nových technologií tisku, které přinášejí významné úspory při tisku, např. starší stolní tiskárny, které nemají současnou efektivitu tisku mají náklady na vytištěnou A4 přes 1,- Kč (setkali jsem se i s 3,- Kč), přičemž lze dosáhnout nákladu i 5 x nižšího, tedy 0,20 Kč  za jeden výtisk A4. Další kapitolou je spotřební materiál. Často se setkáváme s tím, že spotřební materiál je dvojnásobně dražší, nežli může skutečně být, vše je opět o analýze a optimalizaci.

V případě, že zákazník vytiskne při výše uvedeném 100 000 stran za rok (což je zpravidla více), může být úspora v řádech až několika desítek tisíc korun za rok. V případě, že zákazník vytiskne více stránek, tato úspora samozřejmě roste.

audit

 

Co je výsledkem auditu?

Výsledkem tiskového auditu je podrobný a souhrnný report hodnotící celkovou situaci v oblasti tisku, seznamy tiskáren s náklady na tisk. Obsahuje návrhy řešení tak, abychom dosáhli maximální úspory při tisku, bez toho, abychom jakkoli neúměrně snižovali uživatelský komfort. Stejně tak se tiskový audit zaměřuje na jednu z dalších položek, což je spotřební materiál související s tiskem. Tiskový audit detailně pohlédne na podceňovanou situaci při úsporách v této oblasti.

Finanční úspory

Tiskový audit Vám pomůže nalézt významné  finanční úspory, jelikož tiskové náklady nebývají často nezanedbatelné. Náklady na tisk jsou různé, v některých společnostech jsou to desetitisíce ročně, v jiných i mnohem více.  Zkušenosti nám říkají, že jsme schopni ušetřit přibližně 25 – 40 % současných nákladů.

Nabízíme specializované IT audity

Softwarový audit

Profesionální audit licencí a software ve Vaší firmě.

Personální audit

Zjistěte, co se děje na Vašich počítačích v pracovní době.

Tiskový audit

Audit pro následnou optimalizaci výdajů na tisk a tonerů.

Dělejte svůj byznys, IT nechte na nás!