Softwarový audit

Neriskujte Vaši pověst a ztrátu renomé

Chcete mít pořádek ve svých licencích? Bojíte se, že Vaši uživatelé mají na počítačích nelegální software? Neriskujte. Provedeme u Vás softwarový audit, audit všech počítačů a veškerého software speciálními nástroji. Ochraňte své dobré renomé a vyvarujte se postihů za nelegální software.

Co mají Vaší uživatelé na počítačích

I když je snaha o využívání výhradně legálních licencí, nikdy nevíte, co si do firemních počítačů nakopírovali, či nainstalovali uživatelé. Zjistíme, jaký software se nachází na počítačích a v zálohách a provedeme opatření. Neriskujte postihy za nelegální software u Vás ve firmě.

Vyhněte se postihům za nelegální software

Postihy za užívání nelegálního software jsou značné. Odpovědnost padá na vedení společnosti a hrozí až 5 let odnětí svobody a až 5 milonů pokuty. Vyhněte se potížím. Ochráníme Vás před bývalými zaměstnanci a nekalou konkurencí. Uděláme Vám pořádek v software.

Co je softwarový audit

Softwarový audit je audit softwarových licencí s cílem neporušovat autorský zákon a nevystavovat se nebezpečí trestního stíhání za užívání nelegálního software. Víte, že za používání nelegálního software (byť jej instaloval uživatel) Vám hrozí až 5 let odnětí svobody a až 5 000 000 pokuty? Jedná se o jedinečný nástroj jak se vyhnout kontrolám a nekalým konkurenčním bojům.

Cílem každé slušné společnosti by mělo být užívání pouze legálních licencí. Tuto službu nabízíme zcela diskrétně. V každé společnosti, kde jsme prováděli softwarový audit, se vždy našlo více, či méně závažné pochybení, které se následně odstranilo. Tito zákazníci se již nemusí bát o své renomé.

Udělejte si pořádek v licencích. Jste si jistí, že se na počítačích uživatelů nevyskytuje nelegální software, který si tam sami uživatelé nainstalovali? Neriskujte případné trestní stíhání a pokuty užíváním nelegálního software, který si nainstalují uživatelé bez Vašeho vědomí. Služba softwarového auditu, kterou nabízíme již 12 let, Vám zajistí analýzu veškerého software profesionálním auditovacím software. Ochraňte své renomé pomocí softwarového auditu.

Softwarový audit v bodech

  • Hloubkový audit licencí
  • Hloubkový audit software
  • Diskrétní služba
  • Zajistíme užívání legálního software
  • Nevystavujete se rizikům
  • Ochráníte své renomé
  • Profesionální auditovací nástroj
  • 12 let zkušeností
  • Provedeme opatření
  • Udržujeme legální stav

softwarovy-audit

Proč provést tiskový audit?

Analaza IT

Je několik důvodů proč provést tiskový audit. První je ten, že užíváním nelegálního software Vám hrozí až 5 let odnětí svobody a až 5 000 000 pokuta. Dalším důvodem je ztráta renomé, v případě, že u Vás proběhne kontrola v případě podezření na užívání nelegálního software, která bude s největší pravděpodobností pozitivní. Dalším z důvodů je, že se nemusíte obávat nekalé konkurence a bývalých zaměstnanců. No a nakonec ten nejdůležitější důvod je Váš klid a pocit, že máte vše v pořádku, jelikož budete mít jistotu využívání pouze legálních licencí.

Celá řada společností zakupuje v dobré víře legální software, nicméně stačí několik „šikovných“ uživatelů, kteří bez vědomí vedení společnosti instalují nelegální software na firemní počítače a tím degradují snahu vedení společnosti.

Je třeba si uvědomit, že za stav legálnosti software je odpovědné vedení společnosti, jakkoli dané problematice nerozumí.

My Vám provedeme nejen softwarový audit, ale zajistíme i další návazné kroky. Zejména se jedná o vypracování směrnice, která bude přesně popisovat nakládání s licencemi a pravomoce jednotlivých osob. Proškolíme Vaše uživatele. Pomocí předávacích protokolů se seznamem instalovaného software přeneseme odpovědnost na uživatele počítačů. Na serverech nastavíme politiku, která znemožní běžným uživatelům instalovat jakékoli aplikace.

 

Každý softwarový audit odhalí nelegální software, či chyby v licencování.

 

audit

Co je výsledkem softwarového auditu?

Na konci celého procesu vznikne auditní zpráva, která je velmi detailní. Získáváte jistotu, že ve společnosti využíváte pouze legální software, jelikož auditovací software, který využíváme je certifikovaný. V tuto chvíli máte podklady a jistotu, že Vaše firma využívá jen legální software.

Můžeme ale pokračovat i dále a starat se o Vaše licence i dále, tzv. softwarovým managementem, kdy Vám celou agendu dále vedeme a provádíme pravidelné audity s cílem užívání pouze legálního software v kterémkoli okamžiku.

Nabízíme Vám zpracování profesionálního auditu naším specialistou, který se danou problematikou zabývá již 12 let, je proškolený výrobcem auditovacího software a pravidelně se proškoluje na licenční problematiku. Máme za sebou řadu úspěšných auditů software.

Pomůžeme i Vám, neváhejte se na nás diskrétně obrátit.

 

Nabízíme specializované IT audity

Softwarový audit

Profesionální audit licencí a software ve Vaší firmě.

Personální audit

Zjistěte, co se děje na Vašich počítačích v pracovní době.

Tiskový audit

Audit pro následnou optimalizaci výdajů na tisk a tonerů.

Dělejte svůj byznys, IT nechte na nás!